Finanza

You are here POJIŠTĚNÍ

Pojištění

Povinné ručení – bonusy

Povinné ručení ve své základní podobě představuje finanční produkt na ochranu řidiče, který způsobí škodu na majetku jiných osob. Pojišťovny samozřejmě pracují s rizikovými tabulkami, které přinášejí o každém řidiči

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je zcela zásadní produkt, který je při každé cestě do zahraničí naprostou nezbytností. Ne vždy vás ale toto pojištění musí stát přemrštěné částky.

Pojišťovny v ČR

V České republice fungují desítky pojišťoven. Orientovat se v takovém počtu je takřka nemožné. A prakticky to není ani potřeba. Plošně jsou totiž především velcí hráči velcí konkurenti. Na tom můžeme jako spotřebitelé pouze vydělat. Pojišťovny v ČR se předhání v tom, aby dokázaly nové zákazníky oslovit.

Diskriminace v pojištění

Evropská unie schválila zákaz diskriminace v oblasti pojištění. Někdo by možná řekl, že jde o velice dobrou informaci. Opak je však pravdou. Muži a ženy si zkrátka na trhu pojištění rovni nejsou a ani nemohou být.

Pojišťovny

Pojišťovny

Pojišťovny jsou specializované instituce na poskytování pojistných produktů. Pojišťovna, v odborné terminologii pojistitel, je instituce, která obvykle navrhuje smlouvu, kterou může nebo nemusí člověk uzavřít.

Povinné ručení

Povinné ručení

Povinné ručení je produkt určený všem majitelům vozů, kteří jezdí po českých silnicích. Jde o zákonné pojištění odpovědnosti za provoz vozidla na pozemních komunikacích.

Pojištění online

Dnešní doba internetu nabízí celou řadu možností, o kterých nebylo v minulosti ani památky. Například prakticky veškerá možná pojištění je možné sjednat online. Online pojištění tak vstupují na trh jako silný argument pro převážně mladší část populace. Právě mladí lidé totiž online pojištění využívají nejvíce, jak ukazují statistiky. Je to z několika prostých důvodů, které budou nastíněny dále.

Rovnoprávnost v pojištění

Evropský soud se rozhodl, že je potřeba zrušit diskriminaci na všech úrovních lidského bytí. A tak bylo potřeba zrovnoprávnit i ten nejvíce rovnoprávný systém – systém pojištění.

Fond pojištění vkladů

Fond pojištění vkladů (FPV) představuje nezávislou instituci, která chrání peníze občanů v bankách, záložnách a stavebních spořitelnách na území České republiky.