Finanza

You are here POJIŠTĚNÍ Pojištění obecně Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je zcela zásadní produkt, který je při každé cestě do zahraničí naprostou nezbytností. Ne vždy vás ale toto pojištění musí stát přemrštěné částky.

Jako občané Evropské unie máme nárok na ošetření v celém společenství podle stejných podmínek, jak tomu je pro místní občany. Tato věta však v sobě skrývá několik ale.

Veřejné zdravotnictví

Máte nárok na ošetření ve veřejném zdravotním zařízení za podmínek jako místní občané. V turistických letoviscích však příliš veřejných doktorů nenajdeme. Jde obvykle o soukromé lékaře, se kterými jsou dané hotely a lokality propojeny. Získat tak pomoc ve veřejné nemocnici může být velice náročné.

Platby v zahraničí

Navíc, jako cizinec, tak i jako místní občan, může být systém nastaven tak, že se zkrátka za ošetření platí. Pokud člověk není pojištěn na cestování, nemusí dostat ani korunu. S cestovním pojištěním má pak jasně nastaveno, jaké jsou maximální částky, které mu pojišťovna za daných okolností vyplatí.

Speciální pojištění

Cestovní pojištění je velice specifický druh pojištění. Pro pracovní cestu je potřeba jiné než pro aktivní adrenalinový zážitek v zahraničí. Vždy na pojišťovně přesně sdělte, co plánujete v zahraničí dělat. Předejdete pak zbytečným problémům v případě nehody a plnění ze strany pojišťovny. Navíc si přečtěte i výluky z pojištění. Zde najdete informace, kdy pojišťovna není povinna plnit, i když došlo k určité nehodě a vaší škodě. Všeobecné pojistné podmínky jsou základem každé smlouvy, takže je rozhodně nepodceňujte. Nemuselo by se vám to vyplatit.