Finanza

You are here POJIŠTĚNÍ Povinné ručení Povinné ručení – bonusy

Povinné ručení – bonusy

Povinné ručení ve své základní podobě představuje finanční produkt na ochranu řidiče, který způsobí škodu na majetku jiných osob. Pojišťovny samozřejmě pracují s rizikovými tabulkami, které přinášejí o každém řidiči

, respektive skupině řidičů, informace o jeho rizikovosti a podle toho nabídnou danému majiteli vozu podmínky povinného ručení přesně pro jeho třídu.

Nejrizikovější řidič pro povinné ručení

Podle statistik jsou nejrizikovější skupinou řidičů mladí muži od 21 do 30 let, kteří mají své první vozidlo, řídí silný automobil nejčastěji černé barvy a pocházejí z Prahy. Poslední dvě charakteristiky se přímo do ceny povinného ručení nezasahují, ale pro představu jsou velice zajímavé. Každý mladý řidič tak musí přistoupit na vysokou cenu pojištění, jelikož nemá šanci získat slevu, nebo ano?

Získání bonusů

Pojišťovny se jednotlivě předhánějí v nabídkách a výhodách. Ve své podstatě je hlavní výhodou a možností konkurence u nás cena. Lidé zkrátka slyší na slevy, bonusy a výhody. A proč také ne. Služby jsou kolikrát velice podobné a jediný rozdíl mezi pojištěními je v ceně. V bonusech. Zcela zásadní je možná převoditelnost bonusů mezi rodinnými příslušníky. U některých pojišťoven je to otázky dobrého klienta, jinde takovou možnost vůbec nenabízejí.

Bonus uspoří až polovinu povinného ručení

Přitom bonus je zcela zásadní funkcí povinného ručení. Za jízdu bez nehody vám každoročně naskakuje 5 a více procent slevy. Můžete se tedy dostat až k 50% slevě pojistného a to jen díky tomu, že jezdíte bez nehod, nebo vaši příbuzní jezdí bez nehod, pokud jste ještě nevlastnili automobil. Vždy je potřeba domluvit se o daných bonusech přímo v pojišťovně. Někdy je to jen otázka správného načasování a zeptání se. Nebojte se zeptat se na své bonusy a ušetřit až polovinu povinného ručení.