Finanza

You are here POJIŠTĚNÍ Pojišťovny Pojišťovny v ČR

Pojišťovny v ČR

V České republice fungují desítky pojišťoven. Orientovat se v takovém počtu je takřka nemožné. A prakticky to není ani potřeba. Plošně jsou totiž především velcí hráči velcí konkurenti. Na tom můžeme jako spotřebitelé pouze vydělat. Pojišťovny v ČR se předhání v tom, aby dokázaly nové zákazníky oslovit.

Nepřecházejte často

Ano, jednou za čas se rozhodně vyplatí promyslet si a překontrolovat svou pojišťovnu, ale v dlouhodobém horizontu na přecházení mezi jednotlivými pojišťovnami rozhodně nevyděláte, spíše naopak. Každý přechod mezi pojišťovnami v ČR je totiž velkým zásahem.

Každá pojišťovna je jiná

Pojišťovny v ČR jsou samozřejmě každá jiná. Cílí na jiný segment, má ten a ten produkt levnější. Ale pokud byste chtěli maximálně ušetřit, sjednejte si produkty u jedné jediné pojišťovny. Pojišťovny v ČR totiž nabízejí celou řadu výhod právě těm osobám, které si sjednají více pojištění. Můžete pak ušetřit jen díky komplexnosti produktu i desítky procent.

Spojení pojištění

A další možností je přímo při sjednání pojištění přidat další pojistné ochrany. Můžete tak spojit pojištění domácnosti s pojištěním domu, havarijní s povinným a podobně. Vždy na tom ušetříte výrazně více, než kdybyste hledali nejlevnější nabídku na celém trhu a jednotlivá pojištění uzavírali samostatně.