Finanza

You are here BANKOVNICTVÍ Hypotéky

Hypotéky

Vývoj trhu hypoték

V minulém roce 2011 banky poskytly hypotéky v celkové výši 119 mld. Kč a tím se stal tento rok druhým nejsilnějším v historii českého hypotečního trhu. V 1. kvartále letošního roku 2012 překonal český hypoteční trh 1. kvartál předkrizový rok 2007 a i nadále plní optimistické předpoklady a trend z roku 2011. Jaký tedy může být vývoj trhu hypoték v nejbližší době?

Postupné zdražování hypoték

Hypoteční úvěry jsou jednou z nejčastějších forem financování bydlení. Především pak vyšší částky od 500 000 Kč výše jsou prakticky možné získat pouze prostřednictvím hypotečního úvěru.

Hypotéka bez registru

Hypotéka bez registru je relativně nový finanční produkt, který je vhodný jako refinancování nějakého dluhu. Jde o to, že při žádosti o takovou hypotéku můžete mít stále nějaký nesplacený dluh. Samozřejmě, že jde o nebankovní produkt, jelikož banky nejsou na tento způsob rizikového financování připraveny a v současnosti nejsou ochotny podstupovat ani nejmenší riziko.

Klesají sazby hypoték?

Sazba hypotéky je zásadním ukazatelem, od kterého se odráží rozhodování každého majitele hypotéky o tom, kterou banku si pro půjčku svých peněz vybere, případně, kam přejde při změně doby fixace.

Hypotéky

Hypotéky

Hypotéky představují nejvyužívanější půjčku na bydlení v naší zemi. Díky podpoře ze strany státu a celkovým dobrým podmínkám pro půjčování peněz, je hypotéka nadstandardním produktem.