Finanza

You are here EKONOMIKA

Ekonomika

Slevomaty v Čechách táhnou

Není tomu tak dávno, co byl spuštěn první slevový portál na našem území. Jde o jednoduchý princip hromadného nakupování. Na serveru se objeví nabídka možnosti nákupu nějaké služby, zboží či ubytování. Tato nabídka je slevněna o desítky procent, ale je možné ji získat až při nakoupení nějakého určitého minimálního počtu.

Další krize na obzoru

Už už to vypadalo, že ekonomiky se vzpamatovaly a čeká nás zelené období. Tedy období růstu na akciových trzích, zdravé finanční hospodaření a blahobyt. Ale není tomu tak. Čeká nás další krize – recese.

Změna úrokových sazeb ve světě

V České republice se mluví o stále trvající nízké základní úrokové sazbě, ačkoliv ve světě se postupně tyto sazby zvyšují. Naši guvernéři České národní banky zatím stále vyčkávají.

Konec finanční krize?

V posledním období se stále mluví o pozitivních zprávách, akciové tituly už i po zemětřesení v Japonsku získávají zpět důvěru a ekonomiky hlásí pozitivní růst HDP. Co se ale skrývá pod těmito fakty?

Deficit veřejných financí

Deficit veřejných financí, někdy též označovaný jako dluh nás všech, se neustále zvyšuje. Jde o konstantní situaci, ze které nenašla (pokud tedy hledala) cestu žádná z našich posledních vlád. J

Důchody

Jak jistě víte, začíná běžet diskuze o důchodové reformě a důchodech obecně. Finanční poradenství je v tomto ohledu neocenitelné. Proto vám přinášíme několik faktů o důchodové reformě a efektu, jak nové změny ovlivní důchody.

Změny v daních

Příliš se o tom nemluví, ale nákupy ze zahraničí (respektive ze zemí mimo Evropskou unii) budou od 1. 4. 2011 podstatně dražší. Jak to? Ne že by docházelo k výrazným změnám v sazbách, ale mění se podstatně důležitější věc. Nejnižší částka, od které se zboží nakoupení v zahraničí daní.

Finanční úřad

Finanční úřad je institucí, která eviduje a také kontrolu prakticky veškeré dění v oblasti podnikání u nás. Jedná se především o kontrolu finančních toků, daní a veškeré podnikatelské aktivity.

Penzijní reforma

Penzijní reforma

Penzijní reforma je jak známo zcela zásadní. Důležité je si uvědomit, že pokud stát a vláda nezačnou jednat, můžeme se během několika let dostat do velkých potíží. Tyto potíže mohou následně vyústit až ve státní bankrot.