Finanza

You are here EKONOMIKA Další krize na obzoru

Další krize na obzoru

Už už to vypadalo, že ekonomiky se vzpamatovaly a čeká nás zelené období. Tedy období růstu na akciových trzích, zdravé finanční hospodaření a blahobyt. Ale není tomu tak. Čeká nás další krize – recese.

Pokud si to ještě neuvědomujete, burza vždy jako první vydává signál o tom, že je něco špatně. A jak se chová posledních pár týdnů? Kolabuje.

První vlaštovka nové krize

Burza je tedy jakousi první vlaštovkou, která by nás měla upozornit, pozor něco se děje. Není možné ignorovat signály prakticky z celého světa, že akciové tituly jsou ke dnu. Klesají plošně všechny tituly bez rozdílu velikosti, sektoru či demografie. Není možné nikam utéci. I když?

Zlato na rekordech

Zlato je snad jediný bezpečný přístav, kam se nyní lidé hrnou. Postupně se však i ze zlata může stát velice nepříjemná bublina, která výrazně nadělá vrásky nezkušeným investorům. Jediné zlato v dnešní době získává a nastupuje na své historické rekordy. Nic jiného v dnešní době nekvete. Tyto zprávy jsou již za námi, ale jak to bude dál.

Negativní výhled ekonomik

Fakticky dojde k velkým problémům v oblasti hospodářství napříč celým světem. Rating USA byl poprvé v historii snížen a na tuto skutečnost musejí reagovat nejenom spojené státy, ale i Evropská unie a Asie. Tato informace od ratingových agentur byla tak překvapivá a odvážná, že ji nečekal prakticky žádný investor. Nyní se musí každý s touto skutečnost popasovat po svém a ekonomiky musejí nastolit úsporná opatření, šetření a další škrty. Jinak se stane budoucí krize ještě závažnější, než ta právě skončená.