Finanza

You are here ÚVĚRY A PŮJČKY Úvěry

Úvěry

Úvěrová kalkulačka

Úvěrová kalkulačka je jednoduchý nástroj na výpočet výše úroku z úvěru. Stačí zadat několik málo informací a žadatel o úvěr okamžitě zjistí, kolik za půjčené peníze bude pravidelně měsíčně splácet. Některé kalkulačky fungují i na principu zadání úroku a následného výpočtu. Vždy záleží na žadateli, co přesně od úvěrové kalkulačky chce.

Úvěrové podvody

Úvěrové podvody jsou v každé době velice aktuálním tématem. Již ve středověku docházelo k obcházení zákona, pokud se jednalo o nějaké nekalé prakticky s financemi. V dnešní době nejsou úvěrové podvody ničím neznámým.

Úvěry

Úvěry

Úvěry představují standardizovanou formu půjčování peněžních prostředků. Úvěr obvykle poskytují banky či nebankovní instituce a účtují si za něj úrok. Úrok představuje procentně udanou částku, kterou člověk platí jako odměnu poskytovateli úvěru.

Charakteristika úvěrů

Úvěrů je na našem trhu značné množství. Samotné slovo úvěr pak znamená půjčku peněz za úrok. Druhy úvěrů se pak dělí do velkého množství kategorií. Jaké jsou základní druhy úvěrů, se můžete dozvědět v následujícím textu.