Finanza

You are here BANKOVNICTVÍ Termínované vklady Moderní termínovaný vklad

Moderní termínovaný vklad

Termínované vklady začínají mít čím dál větší potíže, jelikož se stávají podstatně méně výhodnými a lidé přestávají věřit systém dlouhodobého investování bez určité garance výnosu.

Termínované vklady totiž musejí počítat se skutečností, že v době výplaty peněz může být opravdu nevýhodné období, které výrazně ovlivní celou transakci. Proto se snaží banky přicházet s novými nápady a návrhy, aby toto riziko minimalizovaly a tím pádem mohly klientům nabídnout výhodnější spoření.

Efekty vkladů

Termínované vklady ve své základní podobě ustupují do pozadí. Výnos několik málo procent ročně navíc podložen skutečností, že na peníze nemůžete je prakticky neproveditelný. Nevýhodnost tohoto produktu čiší na všechny strany, je potřeba na danou situaci reagovat. Reakce bank je taková, že termínované vklady ustupují do pozadí a začínávají se prosazovat zajištěné fondy.

Nové možnosti

Termínované vklady stále budou bankami nabízeny, ale jejich aktuální výhodnost je velice negativní. Vzhledem k nízkým úrokovým sazbám, které se budou postupně zvyšovat, je těžké odhadnou, kdy k tomu dojde. Proto je předpoklad výnosu termínovaného vkladu velice mírný. Pro klienta to znamená nevýhodný. Daleko zajímavější je použít zajištěného podílového fondu, který spoří peníze efektivněji, s garancí a s možností k penězům moci kdykoliv, to znamená, v době krize na ně nesahat a počkat, až se vrátí zpět na svou úroveň a výnos.