Finanza

You are here BANKOVNICTVÍ Spořící účty Spoření dětem

Spoření dětem

Spoření dětem může mít celou řadu nejrůznějších možností. První je odkládání určité částky pravidelně na spořící účet. Nebude zde velký zisk, ale pokud dodržíte pravidelnou platbu, může se například v 18-ti letech dítěte na účtu vyskytovat velice slušná částka. Ale hezky popořadě.

Pravidelné investování

Spoření dětem musí být systematické. Aby bylo možné vydělat na složeném úročení, je potřeba spoření dětem držet dlouhodobě a pravidelně přispívat nějakou částkou. pouze tak má většina z nás šanci připravit pro své děti alespoň nějaké finance na vysoké školy či do startu života.

Možnosti spoření

Možnosti spoření dětem jsou velice široké. Vždyť se přeci nemusíte brodit pouze nabídkou spoření na děti, ale spoření dětem může být aplikováno na jakýkoliv finanční produkt. Ať jde o spořící účty, termínované vklady, podílové fondy, stavební spoření či akcie. Prakticky všechny spořící a investiční nástroje se zde mohou uplatnit.

Dlouhodobé spoření

Spoření dětem je dlouhodobé. Při narození můžete začít odkládat nějaké peníze a dříve než v 18 lete je určitě nebude dětem dávat. Proto spoření dětem představuje opravdu dlouhodobý charakter investování. Není proto důvod, proč nejít i do vyššího rizika a nezainvestovat peníze do takových instrumentů, které skutečně přinášejí i vlastní výnos a překonávají inflaci.