Finanza

You are here ÚVĚRY A PŮJČKY Úvěry Úvěrová kalkulačka

Úvěrová kalkulačka

Úvěrová kalkulačka je jednoduchý nástroj na výpočet výše úroku z úvěru. Stačí zadat několik málo informací a žadatel o úvěr okamžitě zjistí, kolik za půjčené peníze bude pravidelně měsíčně splácet. Některé kalkulačky fungují i na principu zadání úroku a následného výpočtu. Vždy záleží na žadateli, co přesně od úvěrové kalkulačky chce.

Funkce úvěrové kalkulačky

Úvěrová kalkulačka plní funkce spíše obrazné. Nejde o přesný výpočet, ani o přesnou kalkulaci daného úvěru. Úvěrová kalkulačka nabízí vhodné řešení pro výpočet úvěrů, nastínění plateb a udělání si obrázku o úvěru při daných neměnných podmínkách. Úvěrová kalkulačka mnohdy velice pomůže s výpočtem a s prvním informací o úvěru.

Obecná kalkulačka

Úvěrová kalkulačka však není přesná. Není možné se podle ní striktně řídit. Všechna data, která do ní vložíte, jsou odvislá od toho, co vám v bance či nebankovní instituci sdělí. Do úrokové sazby, kterou vkládáte do úvěrové kalkulačky, však nejsou zahrnuty další poplatky a platby. Proto nemůže výpočet být přesný ani objektivní. Úvěrová kalkulačka má vždy pouze informační charakter.

Možnosti řešení

Úvěrová kalkulačka tak není přímo tím, co by měl člověk hledat. Pro přesné informace o daném úvěru či půjčce je daleko vhodnější využívat přímo daných společností. Ty vám rádi připraví kompletní přehled o tom, kolik budete platit i se všemi poplatky. To úvěrová kalkulačka rozhodně neumí. Ta pracuje pouze s čísly, která ji dodáte. A ta nejsou vždy ta správná.