Finanza

You are here ÚVĚRY A PŮJČKY Úvěry Úvěrové podvody

Úvěrové podvody

Úvěrové podvody jsou v každé době velice aktuálním tématem. Již ve středověku docházelo k obcházení zákona, pokud se jednalo o nějaké nekalé prakticky s financemi. V dnešní době nejsou úvěrové podvody ničím neznámým.

Pokud však člověk dodržuje základní postupy a používá selský rozum, je možné riziko z úvěrového podvodu výrazně snížit.

Historie podvodů

K nejčastějším podvodům v minulosti docházelo především v oblasti spoření, kdy instituce či člověk, který obdržel od svých klientů velké množství peněz, s těmito penězi někam zmizel. V dnešní době je proti takovým praktikám již zákon výrazně tvrdší a lidé tak mají své spořené peníze více ochráněné.

Dnešní úvěrové podvody

Dnešní úvěrové podvody patří do oblasti jednoduchých triků. Vzhledem k široké nabídce na nebankovním trhu je možné čas od času narazit na podvodníka. Ten se vyznačuje především tím, že chce peníze přednostně. Ještě před tím, než vůbec začne něco dělat či peníze poskytovat. Od takových podvodníků, je třeba se držet dále. Nikdy neplaťte nic předem. Existuje celá řada půjček, kdy není potřeba platit nic předem, a přesto máte peníze velice rychle k dispozici.

Jak se chránit

V rychlosti vám nastíníme, jak předcházet úvěrovým podvodům. Předně, nic neplaťte předem. Žádné poplatky předem za vyřízení nejsou u kvalitních poskytovatelů potřeba. Zjistěte si, od koho si skutečně půjčujete a nenechte se zlákat na televizní reklamy. Právě tyto reklamy totiž musejí být z něčeho financovány a z čí kapsy myslíte, že to asi tak bude?