Finanza

You are here ÚVĚRY A PŮJČKY Půjčky Půjčky na směnku

Půjčky na směnku

Půjčky na směnku jsou v dnešní době velice žádaným nebankovním produktem. Jde o jednoduchou formu půjčky, jelikož stačí na jakýkoliv kus papíru uvést základní údaje a půjčka je platná. Pokud směnka splňuje všechny zákonné požadavky, je možné jí brát za cenný papír a obchodovat s ní.

Obvykle se taková směnka prodává za cílovou částku uvedenou na směnce, sníženou o vypočítaný úrok za dobu dospělosti směnky.

Pravidla pro směnky

Půjčky na směnku jsou zásadní pro svou obsahovou stránku. Nikoliv forma papíru a směnky obecně, ale pouze to, co je na papíru napsané. Často se uvádí příklad, kdy směnka je platná, i když je napsaná na podtácku pod pivo. Opravdu záleží pouze na obsahu finančního dokumentu.

Vyřízení směnky

Půjčka na směnku je velice rychle vyřízeným dokumentem. Stačí naspat všechny důležité náležitosti a půjčka je na světě. Stačí předložit občanský průkaz, aby bylo možné dlužníka jasně identifikovat, a následně je možné půjčku na jedinou stranu papíru sepsat.

Jednoduchost směnky

Půjčka na směnku je jednoduchá již ze své samotné podstaty. Jde totiž o jediný papír, na kterém jsou specifikovány obě smluvní strany, půjčovaná částka, datum a místo splatnosti. Nic víc na směnce již být nemusí. Žádné složité smlouvy, žádné obchodní podmínky psané malým písmem. Půjčka na směnku je transparentní úvěr, který je možné získat velice snadno.