Finanza

You are here ÚVĚRY A PŮJČKY Půjčky Půjčka bez rizika?

Půjčka bez rizika?

Úvěrů a půjček je na našem trhu velké množství a v mnoha případech nám mohou pomoci vyřešit problémy, pokud se dostaneme do tíživé životní situace. Na druhou stranu nám pomáhají financovat koupi domu, auta, nebo vybudování naší firmy. Půjčit peníze je jednoduché, důležité je však ujasnit si kam vypůjčené peníze investujeme.

Půjčka bez rizika?

Při výběru půjčky byste se měli držet zásady, aby životnost věci, nebo služby, kterou si za úvěr (vypůjčené peníze) pořídíte.  Pokud totiž zboží, či služba přestanou fungovat, nebo zásadním způsobem změní svůj charakter, lehce se vám stane, že si budete muset shánět další finanční prostředky pro nákup nových produktů nebo služeb.  Navíc pak budete splácet zboží, které již nevlastníte, nebo není funkční a budete z toho mít jen deprese. Myslíte, že existuje půjčka bez rizika? Zkuste popřemýšlet. Pokud by taková půjčka existovala, jak by bylo možné, že počet lidí v České republice, kteří se dostali do splátkové neschopnosti, stále stoupá? Že vám tato situace nehrozí? Věřte, že tohle si říkalo spousta lidí před Vámi a teď mají problémy.

Využijte konkurenční boj

Pokud se po zhodnocení všech rizik spojených s úvěry přeci jen rozhodnete vypůjčit si peníze. Nepropadněte hned první akční nabídce půjčky, které číhají na každém rohu. Využijte konkurenčního boje, který převážně znamená lepší podmínky pro zákazníka. Předtím, než si někde půjčíte, projděte si nabídky všech bankovních i nebankovních institucí. Při jejich procházení tak můžete lehce zjistit, že akční nabídka, při které vám banka, nabízí k úvěru peníze „zdarma“, které nemusíte splácet, není tak výhodná jak se na první pohled zdá. Má totiž ve většině případů mnohem vyšší úrok, než půjčka od konkurence a peníze, které dostanete „zdarma“, tak stejně bance zaplatíte na úrocích. V úrokových sazbách půjček, jsou u jednotlivých poskytovatelů poměrně velké rozdíly, které ve svém výsledku mohou pro vás znamenat nemalé peníze, které „vyhodíte z okna“. Věnujte tedy výběru instituce, od které si chcete půjčit čas a předtím, než podlehnete emocím, při sledování nějaké „akční“ nabídky, důkladně zvažte všechny pro a proti a podívejte se, zda u konkurence nenajdete lepší podmínky, i když se zrovna nejedná o akční nabídku.