Finanza

You are here ÚVĚRY A PŮJČKY Leasing Leasingová kalkulačka

Leasingová kalkulačka

Leasing je jednou z nejzajímavějších forem financování dlouhodobého majetku. Obvykle je vhodné využít leasing k financování vozidel či strojů, jelikož právě v podnikání přináší leasing nejvyšší úspory.

S novou právní úpravou dokonce celá řada společností přestala nabízet leasing soukromým osobám, jelikož vzhledem k novém zákonu o spotřebitelském úvěru je možné vypovědět smlouvu do 14 dnů a u vozidel by tak nastával veliký problém.

Výpočet leasingu

Leasing je na počítání velice jednoduchý. Často se k tomu používají nejrůznější kalkulačky, servery a výpočty. Leasingová kalkulačka však je něco tak jednoduchého, že nepotřebujete žádný web. Stačí pouze zapojit svůj rozum a vlastní kalkulačku třeba i na počítači. Stačí pár údajů a člověk si může leasingovou kalkulačku udělat sám.

Leasingová kalkulačka v praxi

Leasingová kalkulačka je jednoduchý nástroj. Stačí si říci, co skutečně chcete spočítat. Nikdo vám prakticky neřekne přesná čísla, takže i leasingová kalkulačka je spíše informativní. Stačí vzít částku, kterou stojí daný předmět leasingu a vynásobit ji číslem (1 + RPSN v desetinném tvaru) to celé na počet let leasingu. Pokud to následně vynásobíte počtem splátek, zjistíte, kolik budete měsíčně za leasing platit.

Sám nejpřesněji

Každý sám si tak může jednoduše spočítat, na kolik ho vyjde základní leasingový koncept. Leasing však dnes funguje už jenom pro společnosti, jelikož jeho úprava je pro fyzické osoby nedostupná a nevýhodná. Pro nákup vozidla fyzickou osobou se vyplatí klasický spotřebitelský úvěr či půjčka.