Finanza

You are here ÚVĚRY A PŮJČKY Kreditní karty Kreditní karta bez příjmu

Kreditní karta bez příjmu

Kreditní karta bez příjmu je zajímavým finančním produktem, který je možné využívat k nákupům zboží či služeb a až zpětně za ně platit. Hlavní výhodou kreditní karty bez příjmu je její rychlost vyřízení a celková jednoduchost.

Člověk nemusí mít reálně u sebe peníze, ale pouze jednoduše zaplatí za vybrané produkty kreditní kartou.

Princip fungování

Kreditní karta funguje na jednoduchém principu čerpání úvěru, který začíná běžet ode dne prvního nákupu. Od tohoto data startuje bezúročné období, které je u každé karty jiné, ale rámcově běží zhruba 30-40 dní. Do této doby má majitel karty možnost bezplatně využívat kreditní kartu až do výše limitu a to bezúročně. Do této lhůty je však také potřeba kartu splatit.

Splacení půjčky na kreditní kartě

Půjčku na kreditní kartě bez příjmu je potřeba splatit ještě v bezúročném období. Jinak se majitel karty vystavuje riziku, že mu začnou běžet relativně vysoké úroky, ke kterým se podpisem smlouvy zavázal. Jde o to, že společnosti chtějí, aby byl dluh řádně splacen v daném období.

Náklady na kreditní kartu

Ve své podstatě kreditní karta bez příjmu stojí pouze nízké poplatky za vedení účtu. Pokud člověk splácí včas, tedy nepřesáhne bezúročné období, představuje kreditní karta bez příjmu rozhodně dobrou alternativu pro půjčku. Není potřeba totiž pokaždé vyřizovat a po splacení je opět možné čerpat peníze až do úvěrového rámce po celé bezúročné období zdarma.

TIP: Atraktivní bonusy, výhody a slevy nabízí kreditní karta Citibank.