Finanza

You are here POJIŠTĚNÍ Pojištění obecně Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti

Máte domácnost? A víte, co se stane, když vám ji vykradou? Kolik dostanete od pojišťovny? Nemáte pojištění? Můžete si to dovolit? To je jen několik otázek, které by si každý vlastník bytu či domu měl před nakoupením vybavení do svého domu uvědomit.

Není totiž nic horšího, než nemít pojištěný svůj majetek. Zvláště pak domácnost. Krádeže v bytech nejsou dnes nikterak neobvyklou záležitostí a pojištění domácnosti se stává prakticky standardem.

Dům a domácnost

Důležité je si uvědomit rozdíl, mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti. Nemovitost je vše co zůstane, když byste hypoteticky převrátili dům vzhůru nohama. Vše co spadne, je domácnost. Asi tak jednoduše by se dalo specifikovat, co je vlastně domácnost a na co se vztahuje pojištění domácnosti.

Limity pojištění

U pojištění domácnosti je navíc potřeba si uvědomit, že částka pojištění se nevztahuje automaticky na všechny věci. Může jít pouze o určitá procenta z celé pojistné částky, takže třeba 20% může jít na elektronické vybavení v domě. Tudíž dobře rozmyslete, jak vysokou částku chcete a jak zajistit domácnost potřebujete.

Ceny za pojištění

Pojištění domácnosti dnes není otázkou nikterak velkých sum. Daleko horší by bylo se nepojistit a například každý rok kupovat nové zařízení, elektroniku a podobně. Vykradený sklep také není zrovna to, o co bychom bez pojištění stály. Proto je pojištění domácnosti relativně důležitý produkt, na který se však často zapomíná.