Finanza

You are here POJIŠTĚNÍ Pojištění obecně

Pojištění

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je zcela zásadní produkt, který je při každé cestě do zahraničí naprostou nezbytností. Ne vždy vás ale toto pojištění musí stát přemrštěné částky.

Diskriminace v pojištění

Evropská unie schválila zákaz diskriminace v oblasti pojištění. Někdo by možná řekl, že jde o velice dobrou informaci. Opak je však pravdou. Muži a ženy si zkrátka na trhu pojištění rovni nejsou a ani nemohou být.

Pojištění online

Dnešní doba internetu nabízí celou řadu možností, o kterých nebylo v minulosti ani památky. Například prakticky veškerá možná pojištění je možné sjednat online. Online pojištění tak vstupují na trh jako silný argument pro převážně mladší část populace. Právě mladí lidé totiž online pojištění využívají nejvíce, jak ukazují statistiky. Je to z několika prostých důvodů, které budou nastíněny dále.

Rovnoprávnost v pojištění

Evropský soud se rozhodl, že je potřeba zrušit diskriminaci na všech úrovních lidského bytí. A tak bylo potřeba zrovnoprávnit i ten nejvíce rovnoprávný systém – systém pojištění.

Fond pojištění vkladů

Fond pojištění vkladů (FPV) představuje nezávislou instituci, která chrání peníze občanů v bankách, záložnách a stavebních spořitelnách na území České republiky.

Pojištění domácnosti

Máte domácnost? A víte, co se stane, když vám ji vykradou? Kolik dostanete od pojišťovny? Nemáte pojištění? Můžete si to dovolit? To je jen několik otázek, které by si každý vlastník bytu či domu měl před nakoupením vybavení do svého domu uvědomit.