Finanza

You are here BYDLENÍ Stavební spoření Omezení stavebního spoření

Omezení stavebního spoření

Stavební spoření nezažívá příliš hojné období. Smluv sice v současnosti neubývá, ale na druhou stranu nedochází ani k výraznému nárůstu. Proč také? Zatím totiž není objektivních důvodů, proč by se lidé měli do stavebního spoření hrnout.

Změny nebo stabilita

Stavební spoření je v dnešní době jako na trní. Nejenže vláda udělala a dále se chystá udělat další změny, ale ani stavební spořitelny nemají jasný plán. Některé se chtějí sloučit, jiné spojit své služby s často mateřskou bankou, jiné vymýšlejí nový produkt? Není už pozdě?

Stavební spoření zaspalo

Důležité je si uvědomit, že stavební spoření zaspalo. O změnách se mluvilo celé léto, podzim a najednou přišla zima, respektive je téměř jaro, a stavební spořitelny stále na změnu nereagují. Stále nabízejí zastaralý a nepružný produkt, který nové zájemce neláká.

Změny musejí přijít

Stavební spoření musí projít drastickou změnou. Je to jasné. V současné podobě nepřináší stávajícím klientům potřebnou výhodu a nové stavební spoření zkrátka netáhne. Češi stále více pronikají do tajů akcií a tím pádem nemají o takto strohý, tvrdý a v současné podobě zastaralý finanční produkt zájem.