Finanza

You are here BYDLENÍ Nemovitosti Prodej nemovitosti bez realitek

Prodej nemovitosti bez realitek

Nemovitosti bez realitek jsou v dnešní době čím dál žádanějším prodejním artiklem. Jde o jasnou snahu občanů šetřit své peníze. Realitní kanceláře si totiž účtují jak za zprostředkování obchodu na straně prodejce, tak například i určitou částku na straně kupujícího.

Cena nemovitosti tak může být vyšší, než původně prodejce zamýšlel, čímž se stává hůře prodejnou. Prodej nemovitosti bez realitek tak zažívá velký boom.

Řešení bydlení

Prakticky každý občan dříve či později musí řešit svou bytovou situaci. Nemovitost bez realitek je nejsnazší a nejlevnější formou. Stačí zjistit obvyklou cenu v místě a času, třeba i pomocí mapy nájemného, a pak relativně snadno najít, co potřebuju. U prodeje nemovitostí je to samozřejmě nepatrně složitější, ale celá řada inzerátů vám dokáže trh nemovitostí relativně solidně zmapovat.

Vývoj hypoték u nás

Nemovitosti bez realitek jsou tak nejlepší cestou, jak získat či najmout bydlení. Jak to ale udělat, když člověk nemá dostatek financí na koupi? Hypotéka se zdá stále nejlepším řešením. V současnosti je možná nejideálnější čas na využití tohoto finančního nástroje. Ať koupíte hypotéku a nemovitost bez realitek či prostřednictvím nějaké agentury, vždy je možné využít hypotéku, které jsou v současnosti na úrokových minimech.

Deregulace a tržní ceny

Postupně dochází v naší zemi k deregulaci nájemného, které konečně vyčistí realitní a nemovitostní trh. Konečně se dočkáme tržních cen, které nebudou pokřivené jakousi nesmyslnou regulací, která zvýhodňovala velice úzkou část obyvatelstva.