Finanza

You are here BANKOVNICTVÍ Hypotéky Hypotéka bez registru

Hypotéka bez registru

Hypotéka bez registru je relativně nový finanční produkt, který je vhodný jako refinancování nějakého dluhu. Jde o to, že při žádosti o takovou hypotéku můžete mít stále nějaký nesplacený dluh. Samozřejmě, že jde o nebankovní produkt, jelikož banky nejsou na tento způsob rizikového financování připraveny a v současnosti nejsou ochotny podstupovat ani nejmenší riziko.

Vyřízení hypotéky bez registru

Hypotéka bez registru je prakticky identická se standardní hypotékou, jen s tím rozdílem, že můžete mít aktuální dluhy. Za hypotéku se samozřejmě musíte zaručit vlastní či cizí nemovitostí, pokud k tomu dá její majitel souhlas. Díky tomu je zajištěno základní riziko, které je spojeno s možností neplacení. Vyřízení hypotéky pak již nic nebrání.

Důvody pro hypotéku bez registru

K hlavním důvodům, proč si lidé uzavírají hypotéku bez registru je především refinancování dluhů. Aktuální dluhy nemůžete splácet, a tak si vezmete nový, zajištěný nemovitostí, kterým všechny nevýhodné splátky najednou a souhrnně splatíte a přesně víte, že dlužíte už pouze částku na hypotéce.

Ulehčení rozpočtu

Hypotéka bez registru je obvykle podstatně výhodnější než ostatní nebankovní produkty. Jde o to, že dluh je krytý nemovitostí, takže nebankovní instituce nepodstupuje tak vysoké riziko. Díky tomu je i vhodné dluhy od pochybných společností refinancovat hypotékou bez registru, jelikož nemalé peníze ušetříte.